Сошо спечели скъпоценни три точки при гостуването на Реймс, след като победи с минималното 1:0 в мач от 34-я кръг на френското първенство. По този начин Сошо запази всичките си шансове за оцеляване в Лига 1.

Единственият гол за Сошо в мача отбеляза Корчиа в 41-та минута.

Това е втора поредна победа за Сошо, който вече има 33 точки и е само на две от спасителната зона. Реймс на осма позиция с 45 точки.

В същото време Гингам записа пета поредна загуба, след като падна с 1:5 при гостуването си на Бордо и усложни много ситуацията си.

Диабате се отличи с хеттрик в рамките на осемнадесет минути. Той се разписа на три пъти във вратата на Гинган в 8-та, 20-та и 26-та минута. По този начин на практика обезсмисли остатъка от мача.

Гингам стигна до почетен гол дело на Диало в 29-та минута.

Бордо вкара два нови гола през второто полувреме чрез Жусие в 48-та и Ролан в 68-та минута от дузпа.

Гинган е на седемнадесето място, точно над зоната на изпадащите с 35 точки, т.е. две повече от Сошо, а до края на сезона остават четири кръга. Лориен и Монпелие направиха зрелищно равенство 4:4, докато Нант разби с 6:2 като гост Валансиен. Бастиа надделя с 2:1 срещу Аячо.